A magyar kormány üdvözli azt a lengyel döntést, amely ellen kikelt az egész EU
A lengyel alkotmánybíróság ítélete az uniós jog elsőbbrendűségét vitatja, amelyet minden tagország elfogadott.
A lengyel alkotmánybíróság ítélete az uniós jog elsőbbrendűségét vitatja, amelyet minden tagország elfogadott.
Már nincs zöld színnel jelölt magyar régió, egy hete még az ország fele ebbe a kategóriába esett.
Az Európai Bizottság elnöke szerinte tovább kell elemezni a lengyel alkotmánybíróság csütörtöki döntését, amelyben megállapították, hogy az uniós jog egyes rendelkezései nem egyeztethetők össze a lengyel joggal ,és ebben a helyzetben a nemzeti jognak van elsőbbsége.
Bekövetkezett az, amitől szakértők már jó ideje tartanak: Lengyelország hivatalosan kiválik az európai jogrendből, azaz nyugodtan beszélhetünk jogi Polexitről, írja a német konzervatív lap.
Lengyelország kimondta, hogy az uniós jog nem lehet felsőbbrendű. Pedig ez az EU-belépés feltétele volt.
Megvétózta a magyar és a lengyel kormány az EU gyermekjogi stratégiáját. Varga Judit igazságügyi miniszter szerint a stratégia azt a célt szolgálja, hogy LMBTQ-aktivistákat engedjenek be az iskolába. A dokumentumban egyébként nincs ilyesmiről szó.
A kizárólag kormányszimpatizáns tagokból álló lengyel Alkotmánybíróság szerint az uniós jog nem állhat a hazai fölött.
A tagállamok közül 24 eddig mintegy 22 ezer afgánt menekített ki a hazájukból.
A tagállamok elfogadták az úgynevezett kékkártya-irányelvet, amelynek célja, hogy az EU-ba érkező, magasan képzett, harmadik országbeli munkavállalók számára egyszerűsítse a belépési és tartózkodási szabályokat.
Március 22-én egy óriási szállítmány érkezett volna meg az Egyesült Királyságba a védőoltásból, ám az sosem kötött ki. Emmanuel Macron francia elnök "ármánykodása" folytán az EU kapta meg a több millió védőoltást – állítja a Daily Mail londoni kormányzati forrásokra hivatkozva.
Pénteken ülnek össze a tárgyalófelek több mint 130 államból, hogy tisztázzák, milyen is legyen a globális társasági adó. Immár a magyar kormány is hajlik a kompromisszumra.
Brüsszelnek meg kellene szüntetnie a szerződéses vendégmunkások kizsákmányolását – ezt javasolja több képviselő az Európai Parlamentben, miután elolvasták a londoni Guardian feltáró riportját arról, hogy a húsiparban alacsony munkabérekért és rossz munkakörülmények között dolgoztatják azokat a vendégmunkásokat, akiket munkaközvetítők szerződtettek.
A parlament plénuma vitázott arról, el kellene-e a fogadni az Európai Bizottságnak a magyar és a lengyel helyreállítási tervet.
A kormányfő szerint a fő felelősség Frans Timmermanst, az Európai Bizottság e témáért felelős alelnökét terheli, mert "rossz számításokat végzett, és az EU lakossága most extra árat fizet".
Az Európai Unió komoly elvárásokat fogalmaz meg a tagjelölt országok felé, ugyanakkor egy közel harmincmilliárd eurós támogatási program mellett is elkötelezte magát. Azt azonban senki sem tudja megósolni, hogy az érintett hat ország mikor lehet az EU tagja.
A párkapcsolati erőszak áldozatainak védelméről fogadott el egy állásfoglalást az Európai Parlament, amely különös figyelmet szentel a gyermekfelügyeleti perek során elszenvedett sérelmeknek. Az állásfoglalást a Fidesz, a KDNP és a Jobbik nem támogatta, valamennyi képviselőjük tartózkodott.
Hétről-hétre ér el újabb mélypontot az EU és Fehéroroszország kapcsolata. A szankciós intézkedések egymást érik, miközben a Lukasenka-rezsim hibrid háborút indított az unióval szemben. A Fidesz ebben a helyzetben is Brüsszellel van elfoglalva.
Van elég okuk fejfájásra a belga honatyáknak, és még csak most kezd igazán beindulni az uniós politikai szezon, amelynek kétségkívül legnagyobb feladata a német választások eredményének minél gyorsabb megemésztése lesz, írja szerzőnk.
A lap szerint Várhelyi Olivér álláspontja a Nyugat-Balkán és Törökország csatlakozásával kapcsolatban nem pártatlan.
A helyreállítási alappal kapcsolatos tárgyalásoktól teljesen független eljárásban folytat levelezést a kormány Brüsszellel a pedofiltörvény módosításai és a Meseország mindenkié című könyv kapcsán.